11 червня 2025

«Санкции нипочём» ©

Спіраль кризи продовжує розкручуватися в російській вугільній промисловості — одній з найбільших сировинних галузей росії, що включає 300 тисяч зайнятих і десятки мономіст.

За підсумками першого кварталу збиток вугільних компаній досяг 79,9 млрд рублів, повідомив Росстат. В середньому вугільна галузь втрачала гроші зі швидкістю 26 млрд рублів на місяць, або 900 млн рублів на день. Збитковими стали 62% підприємств, які за три місяці пішли в мінус на 126,3 млрд рублів. У плюсі залишилися менше 40% вугільників, а їхні прибутки «здулися» втричі — до 46,4 млрд рублів.

За обсягом збитків за порівнянний період вугільна галузь побила рекорди за весь час доступної статистики. Попередній максимум був показаний під час пандемії в 2020 році: тоді перший квартал вугільники завершили з сальдованими втратами на 45 млрд рублів, випливає з даних ЕМИСС.

Вугільна галузь переживає «найгострішу кризу з часів 1990-х років», констатує гендиректор АТ «Російське вугілля» Володимир Коротін: ембарго ЄС позбавило компанії західних ринків, а світові ціни обвалилися до 4-річних мінімумів — на 20% цього року і втричі відносно 2022-го. В результаті експорт енергетичного вугілля з Росії став збитковим за всіма напрямками, навіть на найрентабельнішому — через далекосхідні порти в Китай. За підрахунками аналітиків «ТеДо», в квітні такі поставки приносили 259 рублів збитків на кожну тонну вивезеної продукції. За оцінками Міненерго, зараз під загрозою банкрутства знаходяться 30 вугільних компаній. За даними Росстату, вугільна галузь стала «чемпіоном» за обсягом прострочених кредитів і позик — 25 млрд рублів на кінець першого кварталу.

https://www.interfax.ru/russia/1028744

Тим часом росія витрачає трильйони рублів на перетворення колись найбільш проросійського (після Криму) та переважно російськомовного регіону України - Донбасу - на мертву пустелю.

Немає коментарів:

Дописати коментар