16 липня 2022

Меркантильний інтерес

 Хто б мав сумніви...

Коли хтось каже вам про "денацифікацію", покажіть йому цю карту. Жовте це відкладення природного газу в Україні — другі за розмірами в Європі. Червоне — те, що окупували росіяни в 2014 році. : ukraina (reddit.com)

І коментар звідти (SmokedBeef):

Ця війна завжди була спрямована на встановлення російського контролю над європейськими джерелами природного газу та нафти. Україна є другим за величиною постачальником природного газу в Європі і, ймовірно, може замінити частину або більшу частину газу, який росія продавала в Європу, тому в нинішній боротьбі вкрай важливо перемогти Путіна, який має намір зберегти свою монополію на природний газ і можливості маніпулювати Європою. Ось чому російська військова стратегія настільки зосередилася лише на східному регіоні України, де знаходяться газ і нафта. Нещодавній крок Путіна щодо тимчасового виведення з ладу Каспійського трубопровідного консорціуму в Казахстані є ще одним аспектом цієї стратегії.

Є кілька доступних карт родовищ, але ось одна з найкращих карт викопного палива в Україні, які я знайшов, а також посилання на один із кращих і лаконічніших аналізів України та її ресурсів викопного палива. Подання карти та певного контексту до поточної війни допомагає зрозуміти, чому росія зосереджена на сході (...).

Вільна Україна означає Європу, вільну від російської газової монополії, саме з цим бореться росія, вона бореться за збереження впливу та контролю над європейськими поставками палива та українськими родовищами, які могли б замінити російські поставки. Без цього контролю росія не може запропонувати чи продати нічого такого, що Європа не зможе отримати деінде, і це майже смертельний удар по російській економіці та її геополітичним цілям.

https://www.geoexpro.com/articles/2014/07/ukraine-s-gas-fuelled-crisis

https://assets.geoexpro.com/uploads/9c67fec9-5fb8-4998-a2ac-a8bfb65a97bc/Ukraine_geology_map_combo.jpg

Нагадю ще про перспективне родовище газоносних сланців на Донеччині та Харківщині (Юзівська площа — Вікіпедія (wikipedia.org)), яке з 2012 року передбачалося розробляти за участі компанії Shell.

Немає коментарів:

Дописати коментар