Для загального уявлення про поточний стан справ у держсекторі: "Станом на початок (2020) року в Україні налічується 148 шахт, з них 102 - у власності держави. Більша частина шахт перебуває на непідконтрольній Україні території (67), ще 2 шахти - недіючі, 33 - працюють (але тільки 4 вважаються рентабельними)" (джерело: Слово і діло):
Вугільна галузь в Україні: кількість шахт і рівень видобутку © Слово і діло |
Усі попередні спроби реформування галузі закінчилися невдачею, і з приватизацією теж не склалося (не кажучи вже про те, що контроль над більшою частиною держшахт втрачено):
- Реформа вугільної галузі: що обіцяла нова і попередня влади
- Шахти поділили на перспективні та неперспективні
- Шахти поділили на перспективні та неперспективні - 2
- Затверджено шахти для передачі в концесію
... Європейський процес декарбонізації ґрунтується на банальному факторі - в європейських країнах закінчуються запаси вугілля. США, навпаки, маючи в своєму розпорядженні серйозні запаси ресурсу, у розвитку енергетики роблять ставку, зокрема, на вугілля.
Україна має у своєму розпорядженні 4% світових запасів вугілля і перебуває на 7-му місці у світі за цим показником, згідно з рейтингом Statistical Review of World Energy. Капіталовкладення в цю галузь могли б забезпечити сталий розвиток вітчизняної енергетичної галузі та гарантувати енергетичну безпеку країни.
Але проблема України в тому, що вона не має достатніх внутрішніх резервів для таких амбітних завдань. А зовнішні "партнери" під такі цілі не горять бажанням видавати гранти і кредити. Але Україні охоче нададуть позики і технічну допомогу під закриття вуглевидобутку. А слідом за закриттям вугільних шахт, європейські трейдери з великим задоволенням запропонують офіційному Києву "реверсний" газ з ЄС. Американські ж "великі друзі" моторно підсунуть новий контракт на постачання вугілля із сонячного штату Пенсільванія, які українські чиновники будуть слухняно зустрічати з оркестром і червоною доріжкою.
День без шахтера. Как Украина на деньги Запада ликвидирует угольную отрасль
Немає коментарів:
Дописати коментар