16 жовтня 2010

Реформа угольной отрасли 2010-2014

15 октября Министр углепрома Украины Юрий Ященко сообщил журналистам, что в 2011 будет инициирована приватизация шахт госсектора, согласно с ранее опубликованными списками.
Судя по всему, правительство намерено реализовать реформу, запланированную на ближайшую пятилетку:
Етапи реформи:
I етап (до кінця 2010 p.):
  • розподіл підприємств за категоріями та розробка програми приватизації;
  • підготовка підприємств до приватизації;
  • розробка програми заходів підвищення мобільності працівників, які вивільняються;
  • розробка змін механізму державної підтримки для перенаправлення дотацій на перекваліфікацію й адаптацію працівників, які вивільняються.
II етап (до кінця 2012 p.):
  • лібералізація ринку вугілля:
  1. приведення цін на вугілля державних шахт до ринкових;
  2. застосування прямих договорів і розвиток аукціонної системи торгів вугіллям;
  3. лібералізація імпорту вугілля;
  • перехід на систему прямих, прозорих дотацій збитковим шахтам і ліквідація ДП «Вугілля України»;
  • приватизація життєздатних шахт;
  • ліквідація шахт, що вже перебувають на стадії закриття/консервації/доробки запасів;
  • впровадження програми заходів підвищення мобільності працівників, які вивільняються;
  • перенаправлення дотацій на перекваліфікацію й адаптацію працівників, які вивільняються;
  • підвищення ефективності роботи служби зайнятості, орієнтування її на перерозподіл кадрів у регіональному й міжрегіональному масштабі, використовуючи успішну міжнародну практику в цій галузі.
III етап (до кінця 2014 p.):
  • поетапне припинення субсидування операційних витрат державних шахт при наростанні фінансування реструктуризації шахт і соціальної підтримки працівників, які вивільняються (до 2016 р.)
Індикатори успіху:
  • приватизація 100 % потенційно рентабельних підприємств до 2014 p.;
  • скорочення субсидування собівартості державних вугільних підприємств галузі на 80 % до 2014 р. і збільшення видатків на соціальну адаптацію, при збереженні загального обсягу підтримки галузі на рівні, що не перевищує рівень 2009 р.

12 жовтня 2010

Вугільні перспективи у Львівській області

У 2015 році Львів перетворять на Донецьк 

ССI Lubelya (Львівська обл.) планує до 2015 року завершити будівництво приватної шахти "Люблінська №1" проектною потужністю видобутку 5,2 млн тонн коксівного вугілля на рік, повідомив голова правління компанії Борис Покрасс на Міжнародному економічному форумі в Трускавці.
За його словами, запаси родовища оцінюють у 600 млн тонн коксівного вугілля, сума інвестицій у проєкт $600-800 млн, термін окупності об'єкта - 2,3 року, передає "Інтерфакс-Україна".
Покрасс зазначив, що наразі триває облаштування будмайданчика.
"Ми готуємо майданчик, дороги, лінії електропередач, працює 100 одиниць техніки. У нас є гірничий відвід, земельний відвід. До літа (2011 р. - ред.) ми повинні (...) підготувати повністю весь майданчик під ритмічну роботу", - сказав він.
Б. Покрасс також зазначив, що компанія звернулася до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України з клопотанням про видачу ліцензії на розробку поля № 3 Люблінського вугільного басейну, в розробку якого компанія має намір вкласти близько $30 млн. "Таким чином, ми сподіваємося, продовжити термін життя шахти, який становить 35 років", - сказав він.
Наразі компанія розробляє поля №1 і №2 Люблінського басейну.
Люблінський басейн являє собою північно-західне продовження Львівсько-Волинського вугільного басейну. Тектонічна будова басейну відносно складна, оскільки на всій території розвинені складки і розломи. За якістю вугілля басейн належить до енергетичних.
Lubel Coal Company (Британські Віргінські о-ви) опосередковано володіє 100% української ССI Lubelya.
Україна в 2009 році скоротила видобуток вугілля на 7% порівняно з 2008 роком - до 72 млн 219,5 тис. тонн. Видобуток коксівного вугілля скоротився на 4,3% - до 25 млн 494,4 тис. тонн, енергетичного - на 8,4%, до 46 млн 725,1 тис. тонн.

5,2 млн тонн проєктної потужності - це не аби що. Оце приватники починають розвертатися. Хоча, раніше обіцяли в 2013-му році здатися.

P.S. Взагалі-то родовище Любельське, і шахти теж так називають, цитату ж наведено відповідно до оригіналу.